SF2COQI5RC4X3FLL Zidane: "Ponosen sem na svoje fante." » Novice » Madridismo Slovenia
« Na vse novice

Zidane: "Ponosen sem na svoje fante."

2 marec 2020

Po veliki zmagi nad večnim rivalom je Zidane pričakovano bil zelo ponosen na svoje varovance.

Tekma
»Zaslužili smo si zmago zaradi naše igre tako v defenzivi, kot tudi v ofenzivi. Prvi polčas je bil dokaj izenačen in mi v napadu nismo igrali tako kot znamo. V drugem delu smo nato izboljšali igro v napadu in zelo pritisnili na njihovo obrambo. To so pomembne tri točke, saj je za nami težak teden in včeraj smo imeli priložnost, da to spremenimo. Zmaga in vrnitev na vrh lestvice, toda do konca sezone nas čaka še veliko borb.«

Odziv
»Smo veseli, ker smo prikazali, da lahko dobro igramo in ponosen sem na fante, saj ni lahko premagati takšno ekipo. Ključnega pomena je, da skupaj braniš svoj gol in da se zavedaš, da imaš lahko v vsakem trenutku priložnost za gol. Drugi polčas je bil naš. Imeli smo veliko priložnosti za gol in dvakrat tudi zatresli mrežo nasprotnika. Ohranili smo svojo mrežo nedotaknjeno in Courtois je odigral pomembno vlogo pri tem. Slavili smo kot ekipa.«

Vinicius Jr.
»Bil je dober in zabil pomemben zadetek na pomembni tekmi. Vesel sem zanj. Bil je dober v napadu in tudi v obrambi je zelo pomagal Marcelu pri pokrivanju Semeda. Ima kondicijo, a je še zelo mlad in včasih je težko prenesti kritike pri teh letih. Mora se naučiti živeti s tem, saj igra za Real Madrid.«

Zmaga
»Zmaga nam je povečala samozavest. Govorili smo o temu, kako zmaga lahko spreobrne formo ekipe in na koncu, nam je to tudi uspelo zahvaljujoč trdemu delu v tem tednu. Vedeli smo, da lahko dobro odigramo in smo si tudi zaslužili zmago, toda to je bila težka borba proti odličnemu nasprotniku. Vemo, da nas čakajo težki trenutki in da nas bodo skušali premagati, a smo navajeni na to.«

Courtois
»Ni bil dober samo danes. Že nekaj časa brani odlično in mi smo mirni, ker vemo, kdo je naš vratar. Včeraj je imel par odličnih obramb in nas je s tem tudi obdržal v igri. Te obrambe so bile res ključnega pomena.«

Mariano
»On je naš tretji napadalec. Včeraj je dobil priložnost, katero je tudi izkoristil. V letošnji sezoni ni dobil veliko priložnosti in njegov gol me je navdušil. Vsi igralci so pomembni in razmišljal bom o vseh možnostih. Imamo igralce, ki niso veliko igrali a vsi imamo nek doprinos uspehom ekipe. Mariano je dobro odigral, Isco je bil odličen in samo vrhunska obramba Ter Stegna mu je preprečila lep gol. Courtois je bil odličen.«

Manchester City
»Bili bomo pripravljeni za drugo tekmo, čeprav nas do takrat čakajo še ligaške tekme. Včerajšnja reakcija je bila pomembna. Za nami je težak teden, toda za El Clasico smo se odlično pripravili. To pomeni, da so igralci pripravljeni na dobro igro in rezultate. Proti Cityu smo 78 minut dobro igrali in nato izgubili, proti Barceloni pa smo dobro igrali od prve do zadnje minute. Moramo verjeti v preobrat, a vemo, da nas čaka težka tekma.«